Mobil Sohbet Mobil Sohbet Siteleri Telefon

3 ay önce Admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Sanal Mobil Sohbet Siteleri ortamlarında insanlar sebep çok çok yalan söylerler şeklinde münakaşa hususu aldı gidiyor.  Öncelikle, sanal sohbet ortamlarının insanların iç dünyalarını henüz basit açmalarına vesile bulunduğu kanaatindeyim.  Dolayısıyla da yalanlan meydana çıkabiliyor.  Örneğin; kendini yüksek mevkilerde hayal eden bir işçi genç, sanal dünyada kendini hayal ettiği gibi iyi bir şirket çalışanı veyahut yüksek mevkide bir kamu görevlisi olarak tanıtabiliyor.  Diğer bir sıkça karşılaşılan vaziyet ise, şüphesiz dış görünüşünden hoşnut olmayan genç kızların, olmak istedikleri, beğendikleri kişilerin resimlerini kendileriymiş gibi bu sitelerde kullanmalarıdır. Böyle haller sıklıkla karşılaşıldığı içersinde bundan sonra önemsenmese de, sosyolojik yönden gerçekte ülkemiz içersinde epey vahim bir haldir.  Bu sanal bölge yalanları ışığında uygulanabilecek sosyolojik tespitler şu şekilde sıralanabilir:
1- Sosyal basında kendisi ile alakalı yalan ifade eden insanlar memnuniyetsizdir.  Memnuniyetsiz fertler, memnuniyetsiz toplum ortaya getirir.
Böyle toplumlar da yalan ve bencillik ile ilgili sınırsızlaşabilir.

2- Her çocuk, ebeveynlerinin aynasıdır.  Öz inancı olmayan, sanal ortamda kendini henüz “iyi” olarak gördüğü bir şahıs gibi tanıtan insanlar, kendileri gibi öz güvensiz çocuk yetiştirir. Malesef bu çocuklar da öz güvensizliğin getirdiği başarısızlıklardan nasiplerini alırlar.

3- Yalan söylemek bağımlılık durumuna gelebilir.  Sanal ortamda başlayan yalanlar, zaman içinde sosyal yaşamda da kendisini gösterebilir.
Bu da hem karakterimizden taviz vermek, hatta yalanlarla dolu bir yaşamda zaman içinde yalnızlaşmak mananına gelir.

Sanal ortamda söylenen yalanların altında, biraz da kendisini yalnız hissetmenin yattığını tahmin ediyorum. Çünkü, insan kendisini yalnız hissettiğinde, alaka çekmek ister, birileriyle etkileşim kurma gereksinimi duyar.  Kendini Mobil Sohbet Siteleri  insanlar da yalnızlığını sanal sohbet sitelerinde gidermeye çalışır.  Tabi ki, kendisine karşı duyduğu öz güvensizlik, söylediği yalanlarla kendisini ön tasarıda tutma çabasını doğurur.  Bu da, uzun vadede henüz da zarar verecek bir davranıştan farklı bişi değildir.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.